ROZVÁŽÍME PO CELÉ ČR
Logo obchodu Nasyp si Košík (Prázdný) Kontakt

Černá čočka beluga 580g

73 Kč

Černá čočka beluga je oblíbená pro svou typickou chuť a rychlou přípravu bez namáčení. Její drobné černé oválky dodávají pokrmu zajímavý vzhled. Používáme ji do salátů, rýžových a těstovinových jídel i jako přílohu. Překvapí vás její variabilita, neotřelost, ale především báječná chuť. Černá čočka svými drobnými zrnky i barvou připomíná kaviár, čímž si zasloužila i své jméno, podle kaviáru Beluga.

Má v sobě obrovské množství bílkovin a naopak minimální množství tuku. Dále obsahuje vysoké množství vlákniny a je to také zdroj vitamínu B a minerálů (hořčík, železo). Její černý pigment obsahuje antioxidanty, které se nacházejí ve velké míře v bobulovém ovoci (například v borůvkách a ostružinách). Je přirozeně bezlepková a vhodná tak při hubnutí. Škroby obsažené v luštěninách se díky vysokému obsahu vlákniny vstřebávají pozvolna, nedochází tak k prudkému vzestupu glykémie a je to tedy surovina vhodná také pro diabetiky.

Návod k přípravě
  • Černou čočku belugu není nutné před vařením namáčet, pouze ji propláchneme studenou vodou a vaříme cca 20 minut, solíme až po uvaření

 

zpět k produktům